Projektowanie wnętrz — wskazówki dotyczące dekoracji okien

Zrób krok do tyłu. Spójrz na swoje okna i zadaj sobie pytanie: Co widzisz? Łatwo jest zobaczyć swoje okna w zupełnie nowym świetle dzięki wskazówkom profesjonalnego projektanta wnętrz. Przy odrobinie zastanowienia się nad wyglądem, który próbujesz osiągnąć, w połączeniu z wiedzą projektową ekspertów w zakresie obróbki okien, okna takie jak te, które można zobaczyć w najlepszych magazynach poświęconych projektowanie wnętrz online, są już za kilka dni.

Kiedy mówisz o obróbce okien, masz na myśli wszystkie akcesoria potrzebne do dekoracji okna.

W dekoracji wnętrz wykończenia okien występują zazwyczaj w dwóch odmianach, miękkiej i twardej, w zależności od tekstury materiału użytego do dekoracji. Zabiegi mogą obejmować zasłony lub draperie, w tym firanki, żaluzje okienne, w tym żaluzje weneckie i okiennice plantacyjne, falbany, wiązania używane do mocowania zasłon, ekrany papierowe lub materiałowe na solidnej ramie oraz odcienie, takie jak rolety rzymskie, rolety z plisowanej tkaniny lub rolety odcienie. Obróbka może również obejmować obróbkę nakładaną bezpośrednio na szkło.

Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji okien:

o Pamiętaj o zastosowaniu jakiejś formy leczenia, jakkolwiek minimalnej. Zmiękcza architekturę pokoju i dodaje prywatności, dramatyzmu i koloru.

o Wypróbuj różne odcienie, jeśli zasłony są zbyt odważne, które dodają wspaniałej tekstury wizualnej i zachowują czysty wygląd.

o Innym sposobem dodania dekoracyjnych zabiegów do okien bez poczucia ciężkich zasłon jest użycie firanek i falbany.

o Można zastosować pustaki szklane, które przepuszczają światło bez możliwości wglądu nawet w sylwetki.

o Aby uniknąć poczucia bezbronności podczas patrzenia nocą przez czarne dziury, pomocne są zabiegi na oknach. Nawet prześwit pomaga złagodzić to uczucie.

Zabiegi okienne mogą służyć do wystroju wnętrz (czysto dekoracyjne) lub mogą również służyć celom funkcjonalnym, takim jak bezpieczeństwo, zapewnienie lepszej izolacji i kontroli temperatury lub kontroli światła.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *